Андріївська сільська військова адміністрація
Краматорський район Донецька область

12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлений Міжнародною організацією праці (МОП), яка бореться з проявами експлуатації дітей на різних рівнях.

Дата: 08.06.2021 11:26
Кількість переглядів: 270

 

Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлений Міжнародною організацією праці (МОП), яка бореться з проявами експлуатації дітей на різних рівнях. Перші заходи присвячені цьому дню відбулися в 1997 році. Спочатку вони проводилися тільки в Осло та Амстердамі, але згодом привернули увагу всієї світової громадськості.

        Глобальні зусилля до ліквідації найгірших форм дитячої праці сьогодні докладають у багатьох країнах. Під егідою Міжнародної організації праці надається підтримка та допомога дітям, які стали жертвами незаконного використання їхньої праці.

           Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці  від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованою Законом України від 05.10.2000 № 2022-III, кожна держава має негайно вживати ефективних заходів щодо забезпечення в терміновому порядку заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці.

         В Україні діє трудове законодавство, в якому чітко всі умови працевлаштування неповнолітніх, ратифіковані Конвенція ООН про права дитини, Конвенція Міжнародної організації праці (далі – МОП) про мінімальний вік для прийому на роботу № 138 та Конвенція МОП про негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці № 182, прийнято Закон «Про охорону дитинства».

         В українському Кодексі законів про працю чітко прописано вік, з якого дозволяється прийняти людину на роботу - 16 роківЯк виняток, законодавство допускає працевлаштування 14 - 15 - річним юнакам і дівчатам, але лише за згодою одного з батьків чи осіб, які їх заміняють. 

Особам, молодше 18  років:

- приймаються на роботу після попереднього медичного огляду;

- встановлено скорочений робочий час;

- відпустки надаються у зручний для них час та мають тривалість 31 календарний день;

-  норми виробітку встановлені, виходячи із норм виробітку для дорослих робітників пропорційно скороченому робочому часу;

- заробітна плата при скороченій тривалості щоденної роботи  виплачується в такому самому розмірі, як і працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи;

- звільнення допускається тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей.  

Фото без опису          


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь