Рятувальники закликають громадян бути обережними під час Івана Купала та нагадують про правила відпочинку на водоймах. Пам'ятайте, що найбільш дієвий превентивний метод — це ваша власна обачність!

Дата: 06.07.2021 14:06

Андріївська сільська рада нагадує! Правила поводження на водних об’єктах

Тепла погода традиційно спонукає громадян вирушати на відпочинок до водойм. Здебільшого, це найближчі до місця проживання річки, озер, або ж ставки. Однак зручно не означає безпечно. Саме тому, найбільша кількість трагічних випадків фіксується саме на таких "диких" місцях відпочинку.

Так, з початку літа на водоймах країни потонуло вже 242 людини, з них - 39 дітей. Тільки за добу 5 липня кількість утоплень становила 8 осіб. Переважна більшість випадків сталися через грубі порушення правил безпеки.

Шановні громадяни! Рятувальники нагадують, що під час відпочинку біля води заборонено:

- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

- стрибати у воду з човнів, споруджень не призначених для цього;

- купатися наодинці;

- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;

- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

- вживати спиртні напої до та під час купання;

- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

- купання дітей без супроводу дорослих.

Пам'ятайте, що найбільш дієвий превентивний метод — це ваша власна обачність!