Єдиний податок поповнив місцеві бюджети Донеччини на 977 млн гривень

Дата: 24.11.2021 17:40

Єдиний податок поповнив місцеві бюджети Донеччини на 977 млн гривень

За 10 місяців 2021 року суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 977,3  млн грн єдиного податку, що на 13,5% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 116,3  млн грн більше, ніж у січні-жовтні 2020 року.

Зазвичай переважну частину надходжень єдиного податку, а саме 69,7% від загальної суми, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 680 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 296,6  млн грн, у тому числі дві третини  надійшло від сільгоспвиробників області - 194,6 млн гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Також єдиний податок належить до трійки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.