Андріївська сільська військова адміністрація
Краматорський район Донецька область

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2022 11:55
Кількість переглядів: 81

 

Вона покликана покращити розуміння та обізнаність людей по всьому світу про всі форми насильства, зокрема, в сім’ях, гендерного, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Кампанія має на меті сприяти створенню вільного від насильства соціального простору. Особливо в умовах війни, коли росія творить тотальне насилля над нами, ми - українці маємо мінімізувати по можливості всі інші види насилля всередині нашого суспільства заради згуртованості і прискорення нашої перемоги.

Акцію було засновано у 1991 році і з того часу її продовжує щорічно координувати Центр глобального лідерства жінок. Вона починається 25 листопада, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Загалом, 16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, офіційно оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році;

26 листопада – Всесвітній день інформації;

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – річниця Монреальскої різанини, коли у 1989 році 14 жінок-студенток було вбито через те, що вони були феміністками;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Дати початку Акції проти насильства створюють символічний ланцюг, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Донецький обласний дитячо-молодіжний центр долучається до кампанії. Кожного дня ми будемо випускати інформаційні статті про протидію насиллю. Сьогодні почнемо з теми "насилля над жінками" в контексті сьогоднішньої дати.

Насильство в сім'ї щодо жінок є феноменом, що набуває все більшого розмаху незалежно від географічних кордонів, вікових категорій і расової приналежності і торкається всіх типи сімейних відносин і соціальних верств.

У Європі від 12% до 15% жінок повсякденно стикаються із насильством у сім'ї. Воно є одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі. Насильство проявляється у фізичній, сексуальній та психологічній формах, включаючи:

- насильство з боку партнера (побиття, психологічне насильство, згвалтування у шлюбі, вбивство);

- сексуальне насильство та домагання (згвалтування, насильницькі статеві акти, небажані сексуальні аванси, сексуальне насильство над дітьми, примусові шлюби, вуличні домагання, переслідування, кіберпереслідування);

- торгівлю людьми (рабство, сексуальна експлуатація);

-операції на жіночих статевих органах, які калічать жінку;

- дитячі шлюби.

Декларація про викорінення насильства щодо жінок, прийнята в 1993 році, визначає термін «насильство щодо жінок» так:

«будь-який акт насильства, вчинений на підставі статевої ознаки, який завдає або може заподіяти фізичну, статеву чи психологічну шкоду або страждання жінкам, а також загрози вчинення таких актів, примус чи довільне позбавлення волі, чи то у суспільному, чи в особистому житті».

Несприятливі психологічні, сексуальні та репродуктивні наслідки для здоров'я, зумовлені насильством, впливають на жінок на всіх етапах їхнього життя. Наприклад, обмеження освіти для дівчаток у ранньому віці є не лише основною перешкодою на шляху загального навчання та реалізації права на освіту для дівчаток, а й обмежують доступ до вищої освіти та ринку праці в майбутньому.

Незважаючи на те, що гендерне насильство не має кордонів, деякі жінки та дівчата особливо вразливі - наприклад, молоді дівчата та літні жінки, мігранти та біженці, жінки, які представляють корінні народи та етнічні меншини, жінки та дівчатка, які живуть із ВІЛ чи інвалідністю, а також особи за умов гуманітарних криз.

За даними ООН:

- 1 із 3 жінок протягом життя піддається гендерному насильству.

- У 2021 року майже кожна п'ята жінка у віці 20–24 років вийшла заміж до 18 років.

- Менше 40 відсотків жінок, які зазнали насильства, звертаються за якоюсь допомогою.

Насилля щодо жінок є перешкодою на шляху досягнення прогресу в галузі рівності, розвитку та миру, а також забезпечення прав жінок та дівчат. Головний принцип цілей у сфері сталого розвитку – щоб ніхто не був забутий – не зможе бути досягнутий без викорінення насильства щодо жінок.

1547 – “Гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь