Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 27.11.2022 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА, Андріївська громада та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів з Донеччини.

9-річна Аліса, учениця 4 класу однієї з Ірпінської шкіл, намагалась втекти від війни разом з мамою та старшим братом.

Дівчинка народилась в Донецьку, але у 2014 році разом з родиною виїхала із рідного міста, окупованого росіянами. Сім’я оселилась на Київщині – у 2022-му їм знову довелось втікати.

В будинок де жила родина Аліси влучив російський снаряд. Після цього вона з мамою і братом якийсь час жили у підвалі. Їхній батько перебував на Донеччині – поряд з мамою, яку доглядав після COVID-19.

6 березня Аліса разом з мамою та старшим братом намагались евакуюватись з Ірпеня, який постійно обстрілювали російські війська.

Алісі, її мамі Тетяні й брату Микиті залишалося зовсім трохи, аби дійти до місця евакуації в Романівці, коли окупанти відкрили по людях мінометний вогонь. Уся родина загинула, а з ними – 2 собаки, які були в переносці.

«Я не зможу тепер купити тобі сукню на випускний. Я не буду не спати ночами, коли ти підеш на танці до ранку зі своїм хлопцем. У мене ніколи не буде відео з танцем батька та нареченої з твого весілля. Я ніколи не побачу онуків...» – написав на своїй сторінці у Facebook Сергій Перебійніс – батько Аліси.

З 24 лютого росіяни вбили 1223 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2638. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!