Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації
Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.
Донецька ОВА та платформа Меморіал: вбиті росією згадують убитих росіянами жителів Донеччини.
13 березня 2022 року жителька Маріуполя 20-річна Марія Тилик вийшла з підвалу у двір будинку разом зі своїм собакою Чарлі. За кілька хвилин дівчина загинула від ворожої авіабомби.
Коли почалася повномасштабна війна, Марія з рідними жила у Лівобережному районі. Її мама от-от мала народжувати, тож іще 3 березня разом із чоловіком поїхала до пологового у центрі міста. Марія зі своїм хлопцем і бабусею залишалися на лівому березі.
«Коли почалося вторгнення, донька була дуже налякана. Вона цілий день лежала і плакала. Я не могла її заспокоїти», – згадала початок війни мама Марії, Владлена.
Коли вона з чоловіком поїхала до лікарні, хлопець Марії запропонував піти до сховища. Але із собакою їх туди не пустили. Тоді Марія і бабуся пішли ховатися у звичайний підвал. Кинути напризволяще Чарлі, якого взяла з притулку, дівчина не могла.
13 березня хлопець Марії побіг шукати, з ким вони б могли виїхати, а дівчина із бабусею були у підвалі. Марія розігріла їсти та вийшла з Чарлі надвір.
«Було відносно тихо. Проте за кілька хвилин російський літак скинув на будинок бомбу. Усіх, хто був у дворі, засипало. Мама вижила, адже була у підвалі. Донька, через сильні бої, лежала під завалами до кінця травня. Коли тіло нарешті дістали, хлопець і його батьки впізнали її. На Старокримському цвинтарі викопали траншею. Поховали під номером, у великій могилі. Сподіваюсь, коли повернеться Маріуполь, я зможу її перепоховати», – сказала Владлена.
Марія народилася у Донецьку. З 2014 року жила і навчалася у Запоріжжі. Коли закінчила школу, родина переїхала до Маріуполя. Незадовго до повномасштабної війни Марія здобула фах кухарки-кондитерки. Навіть встигла знайти роботу. Марія завжди любила готувати щось незвичайне і смачне.
«Донечка була доброю і щирою. Дуже любила тварин. У дитинстві навіть не дозволяла мені мух вбивати. Вона відвозила їжу до притулку для тварин. Щодня годувала їх на вулиці. Також Марія дуже любила діток, а малеча – її. Куди б донька не приходила, її одразу оточували малі діти, любили з нею гратися», – розповіла Владлена.
У Марії Тилик залишилися мама і братик Сашко, якого вона так і не побачила, бабуся та інші родичі.
З 24 лютого росіяни вбили 1831 мирного жителя Донеччини, поранили ще 4474. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома.
Пам’ятаймо!