за І квартал 2020 року

Аналітична довідка

про організацію роботи зі зверненнями громадян

у виконавчому комітеті Андріївської

сільської ради за 1 квартал 2020 року.

На виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», у виконкомі Андріївської сільської ради проводиться аналіз роботи зі зверненнями громадян. Питання «Про проведену роботу зі зверненнями громадян у виконкомі Андріївської сільської ради за 1 квартал 2020 року» планується  розглянути на засіданні виконкому сільської ради 30 квітня 2020 року.

Протягом 1 кварталу 2020 року до Андріївської сільської ради поштою не надійшло жодного звернення, на особистому прийомі – 8 звернень (на 13 звернень менше чим за аналогічний період 2019 року), через органи влади – 5 звернень (1 квартал 2019 року – 0 звернень), від інших органів та установ - 0 звернень (1 квартал 2019 року – 3 звернення).

Продовжують надходити звернення від соціально-незахищених категорій населення:

1 кв.2019 рік  - 7 звернень; 1 кв. 2020 р. – 4 звернення.

Кількість питань, порушених у зверненнях громадян, становить 13 (на 8 звернень менше, чим за 1 квартал 2019 року), в тому числі:

1 кв.2019 рік (24 питань) 1кв.2020 рік( 13 питань)

- аграрної політики і земельних відносин             2                 3

- транспорту і зв'язку                                               1

- соціального захисту населення                           12               1

- охорони здоров'я                                                   3

- комунального господарства                                 2                 2

- житлової політики                                                1                 1

- забезпечення дотримання законності та                               1

охорони правопорядку

- сімейної та гендерної політики                           1                 1

- діяльності ОМС                                                                        2

- інші питання                                                          2                 1

- державного будівництва                                                         1

Колективні звернення                                             0                 1

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що  найбільше у своїх зверненнях громадяни порушують питання аграрної політики  і земельних відносин (3),

питання комунального господарства (2).

Із загальної кількості розглянутих звернень за 1 квартал 2020 року (13) дано роз’яснення - 11 звернення, переслано за належністю 1 звернення, 1 звернення чекає остаточної відповіді.

Питання роботи зі зверненнями громадян постійно перебуває на контролі у сільського голови. Особлива увага приділяється організації особистого прийому. З метою удосконалення порядку та підвищення ефективності проведення особистого прийому громадян керівництвом сільської ради та її виконавчого комітету затверджено графік проведення особистого прийому громадян (Рішення виконкому від 19.12.2019 №205). Особистий прийом громадян сільським головою, заступником голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарем сільської ради, керуючим справами (секретарем) виконкому проводиться в установлені  графіком дні з  8.00 години до 17.00 години,  крім вихідних  та святкових днів.

Інформація про порядок особистого прийому громадян в сільській раді і графіки прийому громадян  розміщені на інформаційних стендах сільської ради, в установах сільської ради, на сайті сільської ради.

Виїзні прийоми за місцем проживання громадян проводяться сільським головою, заступником голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарем сільської ради, керуючим справами (секретарем) виконкому відповідно до окремого графіка.

За звітний період проведено 10 виїзних прийомів громадян (1 квартал 2019 року –15), на яких керівництвом сільської ради розглянуто 2 звернення громадян (аналогічний період 2019 року -11звернень). Порушувались питання земельних відносин, комунального господарства.

Всі звернення, що надійшли до сільської ради не залишилися без уваги, були розглянуті в установлені законом строки, всім заявникам надані вичерпні відповіді або роз’яснення.

На виконання вимог Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», у виконкомі сільської ради створена комісія з питань розгляду звернень громадян. За звітний період було проведено 3 засідань комісії.

Для більшого дотримання контролю за результатами розгляду звернень громадян за звітний період було проведено 2 «Днів контролю».

За звітний період проведено перевірок додержання законодавства про звернення громадян - 1, порушень не виявлено.

Враховуючи, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів місцевого самоврядування,виконавчий комітет сільської ради  і надалі продовжуватиме роботу по вдосконаленню роботи з розгляду звернень громадян, усуненню причин, що породжують скарги.