Порядок видалення аварійних дерев
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого комітету сільської ради від 30.11.2017 № 75
ПОРЯДОК
видалення аварійних дерев на території Андріївської сільської ради
1. Порядок видалення аварійних дерев на території Андріївської сільської ради (далі – Порядок) визначає процедуру видалення таких дерев на території сільської ради. Його розроблено відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045. Аварійний стан дерев визначається згідно з пунктом 9.1.12 Правил утримання зелених насаджень на території населених пунктів України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.07.2006 за №880/12754.
2. Видалення аварійних дерев здійснюється на підставі акта обстеження, який складається відповідно до цього Порядку за зразком, затвердженим наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 12.05.2009 № 127.
3. Підставою для проведення обстеження є заява юридичної чи фізичної особи (далі – заявник) про видалення аварійних дерев. До заяви додається схема їх розташування.
4. Обстеження аварійних дерев здійснюється постійно діючою комісією з обстеження аварійних дерев на території сільської ради (далі – комісія), склад якої затверджується рішенням виконавчого комітету сільської ради. В роботі комісії беруть участь представники заявника, власника земельної ділянки (користувача) або суб’єкта господарювання, що здійснює утримання території, на якій знаходяться аварійні дерева, а також інших зацікавлених організацій. Обстеження проводиться в термін до восьми днів після надходження заяви. Про місце та час збору, адреси обстежень голова комісії повідомляє інших членів комісії не пізніше ніж за 1 день по телефону. Комісія приймає рішення, за умови участі в обстеженні не менше половини її складу. Дерева, які визнані аварійними, нумеруються або відмічаються на стовбурі фарбою, відповідні номери та позначки наносяться на схему розташування цих дерев. За результатами обстеження, комісія складає відповідний акт, до якого додаються схема розташування дерев та фотографії із зображенням стану їх аварійності та місця знаходження.
5. Акт оформлюється у кількості примірників, рівній кількості членів комісії, та передається кожному члену комісії по одному примірнику. Акт обстеження надається цим представникам із супроводжувальним листом або під підпис у журналі обліку даних актів, із зазначенням дати отримання, прізвища та посади. Форма журналу обліку актів обстеження зелених насаджень наведена у додатку до Порядку.
6. Заявник письмово, не пізніше ніж за 1 день, повідомляє виконком про термін проведення відповідних робіт. По закінченні цього терміну представник виконкому, члени комісії, перевіряють фактичне знесення дерев на відповідність дозволу (акту обстеження), за результатами складають акт про видалення аварійних дерев.
7. Видалення аварійних дерев на території зелених зон, провадиться за наявності належно оформленого акта, на підставі договору між виконкомом та виконавцем. Передача дозвільного документа (акта обстеження) виконавцю здійснюється з оформленням акта приймання-передачі. Перед видаленням дерев, представник виконкому, член комісії, уточнює з виконавцем, які саме дерева належить знести, та контролює виконання робіт, за результатами складає акт про видалення аварійних дерев.
8. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно, у присутності представника комісії, з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до цього Порядку. Представник комісії складає схему розташування аварійних дерев, фотографує їх із прив’язкою до місця.
Керуючий справами (секретар) виконкому Г.П.Сищенко