за І півріччя 2019 року

Аналітична довідка

щодо розгляду звернень громадян за 1 півріччя  2019 року  у виконавчому комітеті   Андріївської сільської  ради  Слов'янського району Донецької області

Робота із зверненнями громадян у виконкомі Андріївської сільської ради протягом звітного періоду здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» , Інструкції з діловодства за зверненнями громадян .

На виконання пункту 1 Указу Президента України від 07.02.2008 №109 керівництвом сільської ради встановлено дієвий контроль за своєчасним, повним, кваліфікованим і об'єктивним розглядом звернень громадян. Приділяється особлива увага вирішенню питань, порушених у зверненнях громадян пільгових категорій, незахищених верств населення та розгляду звернень громадян, що надходять до органів влади вищого рівня. Постійно проводиться моніторинг результативності розгляду звернень.

За 6 місяців   2019 року до виконавчого комітету сільської ради надійшло 60 звернень. З них 54  на особистому прийомі  та  6  письмових , колективних звернень за звітний період  не  надходило , повторних звернень  не було.

У своїх зверненнях мешканці громади порушували питання щодо призначення субсидій, порядків переоформлення земельних паїв, оформлення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, питання комунального господарства,охорони здоров'я, надання матеріальної допомоги та інші.

У звітному періоді від вразливих верств населення до виконавчого комітету сільської ради надійшло 41 звернення, або 66.6 %, у тому числі: від осіб з інвалідністю I, II, III групи  - 4 звернення, від «дітей війни» - 1 звернення, від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь -15 звернень, від  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 1 звернення.

Протягом І півріччя 2019 року виконавчим комітетом сільської ради розглянуто 60 питаннь, порушених у зверненнях громадян.

Серед основних питань, які порушували мешканці у своїх зверненнях упродовж І півріччя 2019 року,  чільне місце займають:

питання соціального захисту населення - 21,

земельних відносин - 17питань,

охорони здоровя- 6 питань,

комунального господарства -4питання,

житлової політики - 2 питання,

комунального господарства - 6 питань, та інші.

Із загальної кількості розглянутих звернень 60, вирішено позитивно- 24 звернення, дано розяснення-33, звернення,що переслані за належністю -3.

За звітний період проведено 18 виїзних прийомів, з них: Сергіївка - 12,

с.Новоандріївка-6.

На  та виїзних прийомах керівництвом сільської ради розглянуто 18 звернень громадян. Порушувалися питання :соціального захисту,комунального господарства ,транспорту та зв’язку, охорони здоров’я,забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

Протягом звітного періоду до сільської ради  надійшло для розгляду 6 звернень громадян з урядової «гарячої лінії». Із розглянутих питань: 3 - роз’яснено в терміни, визначені чинним законодавством, направлено за належністю - 3 звернення.

Актуальними залишаються соціальні та житлові питання, питання щодо покращення роботи  Слов'янського РЕСу, та земельні питання.

Проведено 2 засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких заслухано 2 звіти про стан роботи зі зверненнями громадян.

Звернення громадян забезпечують постійний зв’язок між державою та її громадянином, надають можливість через проблеми окремого заявника бачити проблему суспільства в цілому, а реалізація через звернення конституційних прав і свобод є кроком до зміцнення демократичної правової держави. Тому робота зі зверненнями громадян  у виконавчому комітеті Андріївської сільської ради буде й надалі пріоритетною у повсякденній діяльності та спрямованою лише на поліпшення якості розгляду звернень громадян та безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.

Начальник відділу загально - організаційного

забезпечення і кадрової роботи                                                                                             Г.В.Овчян