ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ГАЛУЗІ САДІВНИЦТВА У 2019 РОЦІ (РОЗВИТОК ХМЕЛЯРСТВА, ЗАКЛАДАННЯ МОЛОДИХ САДІВ, ВИНОГРАДНИКІВ ТА ЯГІДНИКІВ І НАГЛЯД ЗА НИМИ).

Дата: 22.04.2019 10:45

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 (зі змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, суб’єктам господарювання, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності. Які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для компенсації здійснених ними у поточному бюджетному році витрат (без урахування сум ПДВ) за напрямками:

• придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;
  • будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та об’єктів  із заморожування плодово-ягідної  продукції, придбання  ліній  товарної  обробки плодів, механізмів  для  проведення  технологічних  операцій  у  хмелярстві, обладнання  для  сублімаційного  висушування  фруктів.

Державним бюджетом на 2019 рік передбачено кошти   в   сумі 400млн.грн на отримання компенсації за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників і нагляд за ними».  Половина  цих  коштів  200млн.грн.  буде  спрямована  на  компенсацію  вартості  садивного  матеріалу.  Основна вимога – саджанці повинні бути придбані із сертифікованих розсадників з наданням необхідних сертифікатів.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Мінагрополітики України за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk

та департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації за посиланням: http://agro.dn.gov.ua/category/novini/ekonomika-ta-finansi/