АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до регуляторного акту «Про надання пільг по сплаті земельного податку на 2018 рік»
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до регуляторного акту
«Про надання пільг по сплаті земельного податку на 2018 рік»
1. Опис проблеми , яку планується розв'язати шляхом державного регулювання.
Рішення пропонується прийняти для врегулювання порядку встановлення пільг у відповідності до вимог чинного законодавства, яким визначено , що встановлення пільг по податкам та зборам належить до компетенції сільської ради.
З метою дотримання принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності проект рішення розроблений для проведення процедури оприлюднення та обговорення.
2. Цілі державного регулювання.
Цілями прийняття цього акту є встановлення пільг по податкам та зборам, адекватно умовам, які склалися на ринку товарів та послуг на сьогоднішній день, доходам та конкурентоспроможності фізичних осіб - підприємців .
Запропонований акт регулюватиме адміністративні відносини між регуляторним органом, в особі сільської ради , та суб'єктами господарювання.
Проект рішення не поширює свою силу прямо на інших жителів селища.
3. Альтернатива.
Альтернативою можна вважати скасування вже існуючих рішень та не прийняття замість них нового рішення, яке встановлюватиме встановлення пільг по податкам та зборам . В цьому випадку підприємці змушені будуть платити даний податок, або здійснювати свою діяльність з порушенням норм законодавства. А це приведе до збільшення сектору тіньової економіки та збільшення цін на товари і послуги, які реалізують фізичні особи – підприємці. Тому прийняття нового рішення є необхідною нормою.
Це оптимальне та доцільне рішення, оскільки законодавство чітко регламентує, що саме
органи місцевого самоврядування встановлюють пільги по податкам та зборам .
4. Опис механізмів розв'язання проблеми.
Визначені проблеми пропонується розв'язати шляхом:
1.Визначення переліку підприємств та організацій , яким буде встановлено пільги по земельному податку .
2. Встановлення пільг по земельному податку.
5. Розрахунки витрат і можливі вигоди від впровадження регуляторного акту.
Орган місцевого самоврядування витрат не зазнає.
- Характеристика очікуваних соціально-економічних наслідків запровадження
регуляторного акту.
Впровадження в дію запропонованого акту не тягне додаткових витрат на його контроль, тому, як не передбачає збільшення кадрового складу виконавчого органу. Та відповідних податкових органів. Встановлення пільги по земельному податку забезпечить врегулювання даного питання.. У той же час, не прийняття рішення може викликати невдоволення через збільшення витрат на оплату податків та зборів на іншій системі оподаткування.
Цим регуляторним актом забезпечується досягнення максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат суб'єктів підприємництва.
- Показники результативності акту.
Показником результативності рішення є врегулювання платежів до місцевого бюджету.
8. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта.
Базове відстеження результативності зазначеного проекту здійснюється до дня набрання чинності цього проекту шляхом збору пропозицій та зауважень до проекту та їх аналізу, а також наявних статистичних даних дії подібного положення за попередні роки.
Повторне відстеження результативності зазначеного проекту здійснюється не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.
Періодичне відстеження результативності зазначеного проекту здійснюється щорічно.
У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу показників дії цього акту, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.
Сільський голова М.Я. Діхтенко