АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту регуляторного акту «Про затвердження Положення про транспортний податок на 2017 рік»

Дата: 25.05.2016 10:25

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту регуляторного акту

«Про затвердження Положення про транспортний податок на 2017 рік»

Цей аналіз підготовлено відповідно до ст. ст. 1, 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання.

Відповідно до змін, внесених в податкове законодавство України, органам місцевого самоврядування надано право встановлення розміру ставок місцевих податків та зборів на території села.

Згідно Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Введення в дію рішення Андріївської сільської ради «Про затвердження Положення про транспортний податок на 2017 рік» дасть можливість збільшити надходження до сільського бюджету.

2. Цілі державного регулювання.

Цілями прийняття і запровадження даного регуляторного акту є:

- дотримання законодавства, що регулює порядок нарахування та сплати податку на майно в частині транспортного податку;

- збільшення надходжень до бюджету сільської ради, що забезпечить вирішення деяких соціально-економічних проблем ради.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятних та альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу.

Досягнення встановленої цілі можливо наступними способами:

1. Відмова від запропонованого регулювання, тобто залишення без змін існуючої ситуації.

2. Прийняття Андріївською сільською радою рішення «Про затвердження Положення про транспортний податок на 2017 рік»

Не прийняття зазначеного рішення залишає існуючи ставки податку на майно в частині транспортного податку на попередньому рівні, що призведе до зменшення надходжень до сільського бюджету.

4. Механізми розв’язання проблеми.

Досягнення визначеної мети планується шляхом:

-  встановлення на території Андріївської сільської ради податку на майно в частині транспортного податку;

- встановлення ставки податку на майно в частині транспортного податку  на території

Андріївської сільської ради.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.

Прийняття регуляторного акта дозволить забезпечити збільшення надходження грошових коштів від податку на майно в частині транспортного податку до бюджету сільської ради.

Передбачається, що платники податку на майно в частині транспортного податку, будуть неухильно виконувати вимоги запропонованого проекту рішення, тобто в повному обсязі та своєчасно вносити податкові платежі.

Впровадження та виконання вимог проекту рішення не потребує забезпечення ресурсами.

6. Очікувані результати прийняття запропонованого акта.

Головним очікуваним результатом прийняття зазначеного рішення є поповнення сільського бюджету. У разі прийняття запропонованого проекту рішення прогнозується, що загальні надходження податку на майно в частині транспортного податку до сільського бюджету у 2017 році, значно зростуть.

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Власники транспорту

Встановлення ставок податку на майно в частині транспортного податку , офіційне оприлюднення регуляторного акту, забезпечить прозорий механізм справляння встановленого податку.

Сплата податку у встановленому обсязі

Органи місцевого самоврядування

Отримання надходжень до бюджету від запровадженого податку

Витрати на розповсюдження та тиражування прийнятого рішення

7. Показникі результативності регуляторного акту.

Результативність буде відстежуватися шляхом:

- аналізу розміру надходжень податку до бюджету;

- кількості платників податку.

8. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту.

Відстеження результативності регуляторного акту буде відбуватися в порядку передбаченому ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Для проведення відстеження результативності будуть використані статистичні дані, отримані від органів державної фіскальної служби та з інших офіційних джерел.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом щорічного затвердження бюджету та затвердження звіту про його виконання.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу показників дії цього акту, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.

Андріївський сільський голова                                                                               М.Я.Діхтенко