Андріївська сільська військова адміністрація
Краматорський район Донецька область

Експертний висновок Про затвердження проекту рішення  Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік на території Андріївської сільської ради» та аналізу його регуляторного впливу

Дата: 10.05.2019 09:40
Кількість переглядів: 392

Експертний висновок

постійної комісії з питань земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, агропромислового комплексу, архітектури,  містобудування, житлово-комунального господарства та комунальної власності до проекту рішення
Андріівської сільської ради «Про затвердження проекту рішення  Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік на території Андріївської сільської ради» та аналізу його регуляторного впливу

 

Постійна комісія з питань земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, агропромислового комплексу, архітектури, містобудування, житлово - комунального господарства та комунальної власності на виконання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» розглянула проект рішення Андріївської сільської ради « Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020рік на території Андріївської сільської ради» з аналізом його регуляторного впливу та встановила наступне:

Розробником проекту є відділ земельних ресурсів АПК, екології та благоустрою, Андріївська сільська рада. Проект рішення підготовлено на підставі пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статей 7, 8, 10, 12 розділу І, розділів XII, XIV Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

  1. Відповідність проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

Проаналізувавши проект регуляторного акта, постійна комісія визначає наступне.

Розробка проекту регуляторного акта необхідна для встановлення регулювання господарських відносин на території об’єднаної громади, чіткого визначення ставок та пільг зі сплати земельного податку які справляються на її території, сприяють ефективному плануванню та наповненню місцевого бюджету.

В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності:

- проект регуляторного акта разом з аналізом регуляторного впливу розмішено на офіційному веб-сайті Андріївської сільської andriivska.gromada.org.ua.

- зауваження та пропозиції до проекту рішення від фізичних та юридичних осіб прийматимуться протягом місяця за вказаною у повідомленні адресою.

Таким чином, проект регуляторного акта - проект рішення сільської ради         «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік на території Андріївської сільської ради»  відповідає усім принципам державної регуляторної політики встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

  1. Відповідність проекту регуляторного акта вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України, повноваження щодо встановлення ставок  та пільг зі сплати земельного податку покладається на орган місцевого самоврядування.

Прийняття даного рішення необхідне для встановлення чіткого механізму, який сприяє реалізації державної політики в податковій сфері. Враховуючи те, що встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку  покладено саме на органи місцевого самоврядування, альтернативний метод - не прийняття регуляторного акта призведе до відсутності надходжень до бюджету для вирішення питань соціально-економічного розвитку громади та є неприйнятним.

Прийнятий регуляторний акт впровадить єдину та прозору систему регулювання державної податкової політики на місцевому рівні, впорядковує механізм встановлення ставок земельного податку відповідно до чинного законодавства, враховує особливості соціально-економічної структури громади та зменшує податкове навантаження на окремі категорії громадян, установ та організацій, які потребують додаткових пільг зі сплати земельного податку.

Аналізом регуляторного впливу визначено та проаналізовано проблему, яку пропонується розв’язати шляхом регулювання господарських відносин, оцінено важливість цієї проблеми, обґрунтовано, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує адміністративного регулювання, визначено очікувані результати від прийняття регуляторного акта, у тому числі здійснено розрахунок очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта. Оцінено усі прийнятні альтернативні способи досягнення встановлених цілей, аргументовано переваги обраного способу досягнення встановлених цілей. Описано механізми і заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта та обґрунтовано можливість досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта. Обґрунтовано доведення, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави, а вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.

Оцінено можливість впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги, та ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта. Обґрунтовано строк чинності регуляторного акта, визначено показники результативності регуляторного акта та заходи, за допомогою, яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

 

Узагальнений висновок

Проаналізувавши проект регуляторного акта постійна комісії з питань земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, агропромислового комплексу, архітектури, містобудування, житлово - комунального господарства та комунальної власності  вважає, що проект регуляторного акта - проект рішення сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік на території Андріївської сільської ради»  та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Голова  постійної комісії з питань                             

земельних відносин, охорони навколишнього

природного середовища, агропромислового

комплексу, архітектури, містобудування,

житлово - комунального господарства та

комунальної власності                                                                               Смольницька С.В  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь