Управління соціального захисту населення Слов’янської райдержадміністрації повідомляє, щодо деяких питань виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям.

Дата: 08.12.2020 10:02

Уряд 25 листопада ухвалив рішення щодо відновлення виплати допомоги на дітей фізичним особам ? підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року

Йдеться про постанову Кабінету Міністрів України № 1171 «Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям».

Згідно з постановою виплату допомоги на дітей ФОПам, які вже отримували її у травні – серпні 2020 року, відновлено на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 року. Виплату такої допомоги буде здійснено у грудні поточного року за листопад і грудень 2020 року без подання нової заяви та необхідних документів

Допомога на дітей особам, які звертаються за її призначенням вперше, призначається і виплачується у листопаді та грудні 2020 року відповідно до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми».

За отриманням вказаної допомоги цим фізичним особам – підприємцям необхідно звернутися до управлінь соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання із заявою та необхідними документами до 15 грудня 2020 року.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 25 листопада 2020 р. № 1171
Київ

Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним

особам – підприємцям

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Відновити на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 р. дію пунктів 1 і 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 329 “Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 37, ст. 1208, № 43, ст. 1394, № 46, ст. 1474, № 61, ст. 1981).

У зв’язку з цим у переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029), пункти 1 і 4 виключити.

2. Установити, що:

особам, які у травні - серпні 2020 р. отримали допомогу на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (далі - допомога на дітей), виплату такої допомоги буде здійснено у грудні 2020 р. за листопад і грудень 2020 р. без подання нової заяви та необхідних документів;

допомога на дітей особам, які звертаються за її призначенням вперше із заявою та необхідними документами, що повинні бути подані до 15 грудня 2020 р., призначається і виплачується у листопаді та грудні 2020 р. відповідно до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 329 “Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 37, ст. 1208).

3. Пункт 5 Порядку використання коштів для надання допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 330 “Про виділення коштів для надання допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 37, ст. 1226), викласти в такій редакції:

“5. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення подають регіональним органам соціального захисту населення заявки за встановленою Мінсоцполітики формою:

до 10 грудня 2020 р. - щодо потреби в бюджетних коштах для виплати допомоги на дітей за листопад і грудень 2020 р. особам, які отримували таку допомогу у травні - серпні 2020 р.;

до 18 грудня 2020 р. - щодо потреби в бюджетних коштах для виплати допомоги на дітей особам, які звернулися до 15 грудня 2020 р. вперше за призначенням такої допомоги.”.

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 листопада 2020 року.