Андріївська сільська військова адміністрація
Краматорський район Донецька область

Проєкт Програми розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської об'єднаної територіальної громади на 2021-2023 роки

Дата: 15.01.2021 14:12
Кількість переглядів: 293

 

Проєкт Програми

розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади Слов’янського району

Донецької області

на 2021-2023 рік

ПАСПОРТ

Програми розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області на 2021-2023 рік

1.

Повна назва Програми

Програми розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області на 2021-2023 рік

2.

Ініціатор розроблення програми

Виконавчий комітет Андріївської сільської ради

3.

Розробник програми

Відділ економічного розвитку, інвестицій та ЖКГ

4.

Учасники програми

Відділи при виконавчому комітеті сільської ради, виконавчий комітет сільської ради, комунальне підприємство «Грінтур», населення

5.

Відповідальні виконавці Програми

Виконавчий комітет сільської ради

6.

Головна мета Програми

Забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері безпеки дорожнього руху, усунення причин та умов вчинення дорожньо-транспортних пригод, запобігання дитячого травматизму та підвищення рівня дорожньої дисципліни на території Андріївської сільської ради (ОТГ) Слов’янського району Донецької області

7.

Термін реалізації Програми

2021 - 2023 рік

9.

Обсяг фінансових ресурсів, для реалізації програми

1000,00 тис.грн

І. Вступ

ІІ. Загальна характеристика Програми

ІІІ. Мета Програми

ІV. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

V. Фінансове забезпечення

VI. Очікувані результати

VI. Заходи до Програми розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської територіальної громади Слов’янського району Донецької області

І. ВСТУП

У світі кожного року в автомобільних аваріях гине близько 1,3 млн осіб. На мапі світу за кількістю осіб, які загинули в дорожньо-транспортних пригодах (далі ДТП), Україна має середній показник, а з числа європейських країн, один з найвищих.

Щодня ми втрачаємо на дорогах України більш як 10 людей і сотні людей травмуються, тому питання безпеки дорожнього руху є дуже актуальним у нашій країні.

Забезпечення безпеки дорожнього руху потрібно розглядати як загальнонаціональний пріоритет, спрямований на зниження темпів зростання аварійності, зменшення тяжкості ДТП і кількості загиблих осіб на дорогах.

Питання безпеки на дорогах є комплексним і потребує скоординованої та налагодженої роботи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та відповідних відомств. Важливо зрозуміти, що один чи декілька заходів не вирішують проблему.

Розвиток, удосконалення і впровадження комплексу заходів щодо організації дорожнього руху дозволить повною мірою задовольнити економічні проблеми країни та населення в автомобільних перевезеннях з максимальним рівнем безпеки.

Впровадження новітніх технологій в сфері підвищення безпеки дорожнього руху суттєво знизить аварійність на дорогах та ступінь тяжкості наслідків ДТП.

Пріоритетними напрямками роботи по зменшенню кількості і тяжкості ДТП є покращення умов на існуючій мережі автомобільних доріг загального користування шляхом:

  • поліпшення експлуатаційних показників дорожньої інфраструктури;
  • облаштування пішохідної інфраструктури у населених пунктах;
  • забезпечення організації дорожнього руху, зокрема за допомогою технічних засобів руху;
  • улаштування засобів примусового зниження швидкості в місцях концентрації ДТП та підвищеного скупчення населення;
  • забезпечення належного рівня освітлення;
  • підвищення рівня безпеки пасажирських та вантажних перевезень;
  • улаштування та обслуговування зупинок громадського транспорту;
  • впровадження заходів з інженерно-технічного забезпечення безпеки на вулично-дорожній мережі;
  • підвищення ефективності профілактичної роботи, спрямованої на запобігання дорожньо-транспортному травматизму та рівню правосвідомості учасників дорожнього руху.

ІІ. Загальна характеристика Програма

В умовах прискорення темпів автомобілізації, високої інтенсивності дорожнього руху особливої уваги потребує проблема забезпечення безпеки дорожнього руху, вирішення якої спрямоване на збереження і здоров’я громадян. Незважаючи на заходи, що проводяться відділенням Поліції, організаціями селища щодо забезпечення безпеки дорожнього руху ситуація з аварійністю на сільських шляхах складною. Основними причинами, що впливають на стан аварійності є значне збільшення транспортних засобів та інтенсивності руху на дорогах та вулицях сіл Андріївської об’єднаної територіальної громади, невідповідність їх геометричних параметрів вимогам норм, правил та стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, наявність ямковості та розрушень покриття проїзної частини, відсутність облаштованих тротуарів на більшості вулиць які знаходяться на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади. Низькою залишається дисципліна учасників дорожнього руху. Поява на ринку транспортних послуг приватних перевізників, які не мають профільної освіти та досвіду організацій перевезень, погіршує стан безпеки на дорогах.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Правовою підставою для розроблення Програми є Закон України «Про дорожній рух», постанова Кабінету Міністрів від 25 квітня 2018 року №435 «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року» (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 року № 1360-р «Про схвалення Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року», від 30 травня 2018 року № 430-р «Про схвалення Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року» та Рекомендації парламентських слухань на тему: «Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху», схвалені постановою Верховної Ради Україні від 13 квітня 2016 року № 1091-VIII.

Програму розроблено на підставі комплексного підходу до розв’язання проблем захисту суспільства, національного надбання і довкілля від автопригод та їх наслідків, визначення шляхів удосконалення системи забезпечення безпеки дорожнього руху на автошляхах області, організаційних засад її функціонування.

ІІІ. Мета програми

Сільська Програма розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області на 2021-2023 рік спрямована на запобігання дорожньому травматизму, вжиття заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють аварійності на дорогах, зміцнення дисципліни на вулицях села, посилення безпеки дорожнього руху, поліпшення експлуатаційного стану доріг, вулиць, вивчення та дотримання всіма громадянами Правил дорожнього руху, захисту життя і здоров’я його учасників, профілактику та попередження злочинності, пов’язаної з транспортними засобами, досягнення належного рівня фінансового і матеріально-технічного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху.

 

IV. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

У зв’язку із збільшенням чисельності автомобілів проблеми забезпечення безпеки руху є найбільш актуальними. Вже декілька років існує тенденція до стрімкого погіршення ситуації, що потребує невідкладних заходів реагування.

Дороги побудовані за радянських часів, вичерпали свій ресурс і потребують стовідсоткового відновлення дорожнього покриття відповідно до сучасних навантажень та інтенсивності руху, а мережа доріг очікує на розбудову з урахуванням процесу урбанізації населення, зміни структури виробництва.

Також причиною ускладнення руху транспорту є збільшення кількості транспортних засобів на автомобільних дорогах на території підконтрольній українській владі внаслідок неможливості здійснювати рух тими шляхами, які опинилися на тимчасово окупованій території  області.

З метою зниження рівня аварійності та ступеня тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, насамперед соціально-економічних, необхідно прийняття комплексних рішень, пов’язаних з ефективною організацією дорожнього руху, де основна увага приділяється технічному регулюванню питань безпеки дорожнього руху.

Впровадження новітніх технологій і технічних засобів організації дорожнього руху та здійснення контролю за дотриманням учасниками дорожнього руху правил та вимог безпеки дозволить підвищити рівень безпеки дорожнього руху .

Система нагляду за дотриманням норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, яка функціонує в умовах організаційної неузгодженості, потребує сучасного оновлення. Це завдання виконується шляхом  експлуатації  апаратного комплексу єдиним аналітичним сервісним центром Головного управління Національної поліції в Донецькій області для профілактики та оперативного реагування на події.

З метою зниження рівня скоєння  дорожньо-транспортних пригод і підвищення відповідальності учасників дорожнього руху та  потрібно приділяти увагу роботі з цільовими групами учасників дорожнього руху та формуванню у них відповідної поведінки на вулицях населених пунктів та автошляхах області.

Особливо гостро постає проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Робота структур з різних напрямків професійної діяльності повинна бути спрямована на спільне подолання цього негативного явища із застосуванням форм і методів відповідної профілактичної роботи.

V. Фінансове забезпечення

Виконання заходів Програми розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області на 2021-2023 рік забезпечується за рахунок коштів місцевого бюджету в межах кошторисних призначень на відповідний рік.

VІ. Очікувані результати

Виконання Програми надасть можливість підвищити рівень безпеки дорожнього руху, зменшити кількість осіб, постраждалих внаслідок ДТП, поліпшити умови руху на вулицях і дорогах які знаходяться на території Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади, підвищити відповідальність учасників дорожнього руху та сформувати їх свідому поведінку на вулиці.

Результатом реалізації цієї Програми буде створення безпечних та комфортних умов дорожнього руху, поліпшення стану вулиць і доріг населених пунктів Андріївки, Сергіївки, Новоандріївки, Варварівки, Роганське, а також зменшення аварійності шляхом здійснення комплексу заходів щодо удосконалення структури управління розвитком дорожнього руху та його безпекою.

VI. Заходи до Програми розвитку та безпеки дорожнього руху на території Андріївської сільської територіальної громади Слов’янського району Донецької області

№ п/п

 

Заходи

Заплановані кошти

тис. грн

Термін виконання

 

Виконавці

1.

Виготовлення ПКД та експертного звіту за об’єктом: «Капітальний ремонт інформаційного обладнання в межах населеного пункту с. Сергіївка Слов’янського району Донецької області для безпеки дорожнього руху на трасі Лиман - Добропілля»

50,00

2021 рік

Відділ економічного розвитку, інвестицій та ЖКГ

2.

Капітальний ремонт інформаційного обладнання в межах населеного пункту с. Сергіївка Слов’янського району Донецької області для безпеки дорожнього руху на трасі Лиман - Добропілля

800,00

2021 рік

Виконком сільської ради

3.

Встановлення камер вуличного відеоспостереження на перехресті вулиць Зарічна та Паркова в селі Сергіївка

150,00

2021 рік

Виконком сільської ради

4.

Проведення ямкового ремонту вулиць сіл: Андріївка, Новоандріївка, Варварівка, Сергіївка, Роганське

в межах бюджетного фінансування

2021-2023 рік

КП «Грінтур» Андріївської сільської ради

5.

Ремонт та обслуговування тротуарів на території сільської ради

в межах бюджетного фінансування

2021-2023

КП «Грінтур» Андріївської сільської ради

6.

Організувати постійне висвітлення в засобах масової інформації актуальних питань щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, матеріалів стосовно діяльності ДАІ на сайті Андріївської громади: andriivska.gromada.org.ua

та на сторінці у фейсбуці: https://www.facebook.com/andreevskarada

0,00

2021-2023 рік

Відділ економічного розвитку, інвестицій та ЖКГ

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь