Сезон тиші - це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до частини 5 статті 39 Закону України «Про тваринний світ».
Сезон тиші - це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до частини 5 статті 39 Закону України « Про тваринний світ».
В цей період забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Особливо важлива заборона на проведення будь-яких санітарних вирубок - спеціальних і вибіркових, не лише в лісах, але і в об’єктах зеленого насадження в населених пунктах. Санітарні рубки, що проводяться навесні, зривають гніздування різних видів птахів, а також заважають розмноженню тварин.
Також забороняється:
- розводити вогнища;
- рвати квіти ( зірвані рослини не дадуть насіння);
- чіпати пташині гнізда - потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зробить його помітним для хижаків;
- чіпати нори - звірі можуть покинути своїх дитинчат, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.
Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 гривень) і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гривень).
Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гривень).
Збережемо навколишнє середовище разом.