Бережи ліс від вогню! Щоб не знищити ліс і не постраждати самому рятувальники Слов’янська закликають дотримуватися заходів пожежної безпеки.

Дата: 26.05.2021 14:59

Бережи ліс від вогню!

Мабуть, найбільша біда для лісів – пожежі, які небезпечні не тільки тим, що гинуть дерева, звірі, птахи, комахи, часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозна шкода завдається сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.

Ліси по праву називають зеленими легенями планети. Не випадково більшість оздоровчих закладів та будинків відпочинку знаходяться на лісових узліссях або поблизу них. Також ліси сприяють збереженню вологи у ґрунті, стримують суховії, створюючи цим природні умови для підвищення врожайності усіх сільськогосподарських культур.

Однак, на превеликий жаль, є люди, які цього не усвідомлюють і вважають, що в лісі все дозволено: можна розводити багаття, залишати сміття, ламати дерева, топтати, рвати і знищувати рослинність.

Лісова пожежа завжди починається через зовнішні причини. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше (майже в 97% випадків!) пожежа є наслідком неправильних дій людини. Вчені підрахували, що 50-70% пожеж виникає в радіусі 5 км від населених пунктів, а за межами 20 км – всього лише 3-10%. Тому, щоб не знищити ліс і не постраждати самому рятувальники Слов’янська закликають дотримуватися заходів пожежної безпеки.