Рятувальники Слов’янська нагадують про порядок дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Дата: 08.06.2021 13:12

З настанням літньої погоди зростає ймовірність виявлення потенційно небезпечних предметів. Боєприпаси часів ІІ Світової війни до теперішнього часу виявляють піротехнічні розрахунки під час проведення обстеження територій. Навіть після довготривалого перебування у воді чи ґрунті ці предмети не втрачають здатності вибухати, вони залишаються небезпечним. Відомо чимало випадків, коли діти, не підозрюючи про небезпеку, гралися знайденими предметами або їхніми залишками. Часто такі дії призводять до страшних наслідків. Також відомо багато випадків, коли дорослі безвідповідально ставились до знахідок й травмувались.

Що ж слід пам’ятати дорослим та дітям при виявленні вибухонебезпечних предметів підозрілого характеру?  В першу чергу це  безумовне виконання заходів безпеки для уникнення каліцтва чи загибелі від можливого вибуху цих предметів.

Отже, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів або предметів, схожих на них, НЕОБХІДНО:

• припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету;
  • у жодному разі не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати;
  • вивести всіх сторонніх від місця знахідки;
  • відійшовши на безпечну відстань, негайно повідомити Службу порятунку за номером «101» або поліцію за номером «102»;
  • на місці знаходження снаряду не можна користуватись засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, тому що вони можуть спровокувати вибух;

ПАМЯТАЙТЕ! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці!