ПАМ'ЯТАЙТЕ! У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також в жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати чи знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Дата: 30.07.2021 09:17

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєвих дій. Лише за минулий тиждень на Донеччині було вилучено та знищено 570 одиниць боєприпасів, а також обстежено 22.53 га територій.

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу життю людини. Снаряд чи міна у разі детонації здатні завдати не тільки значних матеріальних збитків, але й призвести до загибелі великої кількості людей. На жаль, не всі громадяни усвідомлюють цю небезпеку й свідомо нехтують важливими правилами.
На території Донецької області існує велика вірогідність натрапити на вибухонебезпечний предмет.

Аби уникнути травмування та загибелі людей у результаті необережного поводження з вибухонебезпечними предметами слід пам’ятати що:
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.

ПАМ´ЯТАЙТЕ, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також в жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати чи знешкоджувати знайдені боєприпаси.