ВОЄННИЙ СТАН: ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

Дата: 14.06.2022 14:15

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що за 2021 та 2022 звітні роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності фізичних осіб, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Крім того, тимчасово, на період з 1 березня по 31 грудня року 2022 року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації. Для платників податку-фізичних осіб контролюючий орган самостійно обчислює податкове зобов’язання за період з 1 січня по 1 березня 2022 року (підпункт 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).