Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 28.11.2022 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА, Андріївська громада та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

64-річний Володимир Єршов, мешканець Святогірська, загинув під час обстрілу 5 червня 2022 року. За кілька днів до цього ракета зруйнувала будинок його родини, тож єдина вціліла світлина Володимира – у водійському посвідчені.

Дружина Валентина з жахом згадує останні години життя свого чоловіка: «Володя помер не одразу. Його сильно поранило, руку відірвало. Ми з сусідом завантажили його на тачку, щоб відтягнути від місця вибуху. Я його намагалася перев’язати, але це було неможливо. З тачки літри два крові вилилося. А потім сонце зійшло. До за п’ять хвилин дванадцята живий був. Останнє, що він сказав, – що любить мене і що знає, що я люблю його теж».

Володимир Єршов все життя мешкав у Святогірську, працював на місцевому господарському підприємстві. Із Валентиною прожив 33 роки, а шлюб взяли незадовго до повномасштабного вторгнення рф на територію України.

Володимира спершу поховали разом із загиблими сусідами Миколою та Вірою Садовими в одній могилі просто на городі розбитого будинку. Після звільнення міста та ексгумації всі вони перепоховані на новому кладовищі в Святогірську.

Валентина ще жодного разу не була на могилі чоловіка, бо не може туди дійти. Зараз вона знає тільки, що його могила 178 – друга у другому ряду могил жителів, які загинули в Святогірську через війну. Валентина переживає, що не поховала Володимира по-людськи, не вибрала для нього труну. І сподівається, що зможе поставити хрест з іменем чоловіка та його фотографією з водійського посвідчення.

З 24 лютого росіяни вбили 1228 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2642. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!