Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 02.02.2023 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

61-річний Анатолій Корнієнко загинув у селі Філія Новопавлівської громади на Дніпровщині. З початку повномасштабного вторгнення російські військові обстрілювали касетними боєприпасами територію громади, яка межує з Донецькою областю.

Анатолій був чабаном. 10 квітня 2022 року, під час випасу овець, чоловік отримав смертельні поранення внаслідок детонації боєприпасу.

«Чабани, які були з ним, кажуть, що Толік їх застерігав, аби дивились під ноги, нічого не чіпали, ніде не ходили. А тут сам натрапив на ті «міни», – розповів друг загиблого Григорій Резнік.

Анатолій Валентинович народився в Донецьку. У 1993-му переїхав з батьками до Новопавлівської громади. Працював у колгоспі тваринником, а коли колгоспи розформували, влаштувався до приватного підприємця чабаном.

Разом із дружиною виховував двох донечок, потім з’явилися й онуки. Останні роки чоловік жив сам.

«Анатолій був добрим, дуже любив ходити до лісу, збирати гриби, ловити рибу. Природа для нього була всім! Годинами просиджував біля річки. Тварин дуже любив, завжди в його будинку були котики та песики. Доброю душею був брат. І життя нелегке в нього було», – розповіла сестра загиблого Ірина Киричок.

Хоч Анатолій не мав спеціальної освіти, та мав чимало вмінь – був і слюсарем, і зоотехніком, і ветеринаром, міг вирішити проблеми з електрикою.

«Толік постійно допомагав на моїй пасіці. Все знав, все вмів зробити. Це була дуже близька для мене людина. Ми гарно дружили. 10 квітня Анатолій мені телефонував, привітав з днем народження, веселий був. Бажав берегти себе. А потім цього ж дня я дізнався, що його вже немає…», – розповів Григорій.

Анатолій щоденно випасав овець у селі. Поки худоба паслася, насолоджувався природою. 10 квітня 2022 року на полі він помітив блискучий предмет та підійшов його роздивитися. Внаслідок здетонування касетного боєприпасу Анатолію відірвало ноги — це поранення стало смертельним.

В Анатолія Корнієнка залишилися сестра, колишня дружина, діти та онуки.

З 24 лютого росіяни вбили 1339 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2939. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!