Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 08.02.2023 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

24 січня 2023 року загинув волонтер гуманітарної місії «Чорний тюльпан» Денис Сосненко. Повертаючи з поля бою тіла українських воїнів, він підірвався на міні у селі Долина Краматорського району. Денисові назавжди 21 рік.

Денис Сосненко народився і жив з родиною у селі Сидорове на Донеччині. Навчався в школі села Маяки. Захоплювався східними єдиноборствами, у Слов’янську був учасником клубу, де займався муай тай. Входив до складу збірної Донецької області з тайського боксу і неодноразово ставав чемпіоном України.

Денис був наймолодшим волонтером Асоціації дослідження військово-історичної спадщини «Плацдарм», а також – Слов'янського загону гуманітарної місії «Чорний тюльпан». Він допомагав шукати й повертати до своїх родин зниклих на передовій захисників України.

«Після того, як почалася повномасштабна війна, Денис сказав, що нікуди не поїде зі своєї країни і залишиться тут (або піде на фронт, або буде допомагати). За його плечима дуже багато Янголів, які повернулися додому. Буквально недавно батьки дякували йому за те, що зміг повернути тих, щодо кого вже не було надій на повернення. Саме завдяки йому і його діям повернулося дуже багато наших хлопців, які захищали нашу державу, які полягли там, де їх навіть ніхто не шукав. Щодня згадуємо, як ми сиділи за столом, як ми розмовляли, як ми працювали, як сміялися. Це просто не забути. Денис не просто був для нас рідним, він був частиною нас», – сказав Олексій Юков, командир пошукового загону Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» та гуманітарної місії «Чорний тюльпан».

Дениса поховали у Слов’янську 29 січня, в День пам’яті Героїв Крут.

З 24 лютого росіяни вбили 1352 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3000. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!