Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 15.03.2023 09:00

Фото без описуЩодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами захисників з Донеччини.

Захисник Маріуполя Владислав Литвиненко, позивний Вектор, загинув 23 березня 2022 року під час оборони Маріуполя, не доживши двох днів до свого 28-річчя.

Він народився у Маріуполі, навчався у місцевій школі. Потім з родиною переїхав до Києва. Займався різними видами спорту: карате-до, вільною боротьбою, плаванням, тайським боксом та грав у шахи. Закінчив Київське регіональне професійне училище будівництва.  Під час навчання, коли йому було 19 років, став учасником Революції Гідності.

У 2015 році вирушив у складі добровольчого підрозділу захищати Донеччину. Брав участь у боях у Пісках поблизу Донецька. Після повернення додому закінчив училище і вирішив повернутися боронити Україну.

Приєднався до полку «Азов» та брав участь у Павлопіль-Широкинській наступальній операції.

Під час війни отримав вищу освіту за фахом дизайнера інтер'єру.

2019-го думав про звільнення, однак познайомився з розвідкою полку та приєднався до них. Вектор вважав службу там елітною, тому лишився у війську, обіймаючи посаду радіотелеграфіста групи розвідки. Наприкінці 2021 року він знову вирішив повернутися до цивільного життя. Командування попросило його трохи зачекати.

А вже за кілька місяців почалася повномасштабна війна.

Вектор разом із побратимами з перших днів боронив Маріуполь від російських окупантів.

Посмертно старший солдат Литвиненко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Мій мужній хоробрий воїн, такий рідний, такий близький. Лагідний до родини та друзів, безжальний до ворогів. З любов'ю до життя і без жалю його покласти за Батьківщину. Завжди в моєму серці, моє сонечко»,  – написала мама загиблого, Віра.

Після смерті сина Віра Литвиненко як голова організації родин загиблих захисників України «Серце назовні», організувала виставку «Полк «Азов» – янголи Маріуполя».

Лише у листопаді 2022-го рідні змогли попрощатися із Владиславом.

З 24 лютого росіяни вбили 1410 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3183. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!