Врегульовано деякі питання надання допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям

Дата: 24.04.2023 20:06

Урядом 18 квітня прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 340 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій».

Зазначеною постановою:

- Врегульовано механізм подання документів для призначення допомоги при народженні дитини громадянам, у яких під час тимчасового перебування за межами України народилася дитина, і вони продовжують перебувати за кордоном.

Відтепер батьки, у яких з’явився малюк під час тимчасового перебування за межами України, можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини.

Підтримана Урядом новація передбачає можливість надсилати одним із батьків, який тимчасово перебуває за кордоном, заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування).

Разом із заявою батько чи мати мають надіслати видані компетентними органами країни перебування та легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

- Передбачено надання допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам щодо яких наявна заборгованість роботодавця зі сплати ЄСВ.

- Запроваджено єдиний підхід до врахування матеріального та майнового стану при призначенні допомоги малозабезпеченим сімʼям, державної допомоги сімʼям з дітьми.

За інформацією департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації