Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 26.04.2023 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

44-річний Сергій Михайлов загинув 27 лютого 2022 року в селі Осипенко Запорізької області. Російські військові розстріляли авто, в якому він евакуйовував свою сім’ю з Маріуполя.

Коли почалася повномасштабна війна, Сергій був на роботі у Бердянську. Його дружина Вікторія та дочка Валерія – вдома у Маріуполі. Район, де жила родина, перебував під щільними обстрілами. 27 лютого Сергій приїхав до рідних, щоб вивезти їх.

«На під'їзді до села Осипенко по машині почали стріляти із танка, який стояв на узбіччі. Сергій завернув в село, але там біля сільського стадіону теж стояли два танки і гаубиця. По машині почали стріляти без попередження. Сергій загинув на місці від вогнепальних поранень у голову»,  – розповіла дружина.

Вікторія з дочкою, якій на той час було 12 років, сиділи на задніх сидіннях. Вони отримали численні поранення.

«Російські військові підійшли до машини. Побачили вбитого чоловіка за кермом, закривавлену дочку. Запитали, чи жива дитина. Я відповіла, що не знаю. Витягнули дочку за пуховик. Сказали йти до людей. Я забрала валізу, рюкзак, кішку. Ми побігли полями, городами. За спиною свистіли кулі», – розповіла Вікторія.

Сергій Михайлов працював водієм зернотрейдера. Був веселою людиною, життєлюбом. Мав чимало планів на майбутнє.

«Він захоплювався легковими автівками, любив робити у домі все своїми руками. Любив свою сім'ю», – розповіла дружина.

Сергія поховали у Бердянську.

У нього залишилися дружина, донька, мати та сестра.

З 24 лютого росіяни вбили 1483 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3436. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!Фото без опису