Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 09.05.2023 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

13 березня 2022 року в підвалі будинку в Маріуполі загинув місцевий підприємець та музикант Антон Русанов. Уламок влучив йому в сонну артерію. Антон менше тижня не дожив до свого 36-річчя.

Із початком повномасштабного вторгнення подружжя Русанових – Антон і Тетяна – з донькою Алісою переїхали з квартири на вулиці Грецькій до помешкання батьків Тетяни – на вулицю Леваневського. Думали, що так буде безпечніше. Від обстрілів ховалися у підвалі. 13 березня Антон був біля дверей сховку, коли обстріляли їхній будинок. Він не встиг щільно зачинити двері й загинув миттєво.

Через кілька днів після загибелі Антона родині вдалося евакуюватися з Маріуполя.

Антон Русанов народився в польському місті Легниця. Коли йому було чотири, батьки переїхали до Маріуполя, там він пішов до школи. Згодом навчався в Харківському національному університеті імені Ярослава Мудрого, спеціальність – правознавство. За рік до загибелі також закінчив Маріупольський державний університет, де здобув фах психолога. Був приватним підприємцем, виготовляв корпусні меблі за власними проєктами.

Антон любив рок-музику, грав у маріупольському гурті «Легенда», мав удома декілька гітар.

«Він був люблячим, турботливим, стіною для мене і доньки. Постійно розвивався. Жоден його день не був схожим на попередній», – розповіла дружина Тетяна Русанова.

Тіло Антона спочатку закопали в саду. Згодом була ексгумація. Нині родина очікує на перепоховання загиблого.

В Антона Русанова залишилися дружина, донька, мама та батько.

З 24 лютого росіяни вбили 1497 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3484. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Пам'ятаймо!