Майже кожна друга пожежа на Донеччині виникає в результаті потрапляння ВНП
З початку року на території Донецької області виникло 1395 пожеж, із них 635 - виникли в результаті потрапляння вибухонебезпечних предметів (ВНП). Прямі збитки від пожеж склали 485 млн гривень. На пожежах загинуло 55 осіб (із них одна дитина), травмовано 29 осіб (із них дві дитини) та врятовано 45 осіб. Таку статистику навів начальник відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Донецькій області Кирило Кравченко на брифінгу, однією з тем якого було запобігання виникнення пожеж в природних екосистемах, у тому числі в лісових масивах,
На відкритих територіях регіону с початку року виникло 310 пожеж та 30 пожеж в природних екосистемах, із них в лісових масивах - 11, на полях зернових культур - 5, на полях післяжнивних залишків, тобто стерні - дві пожежі, на полігонах твердих побутових відходів - 12.
З метою попередження виникнення пожеж в природних екосистемах, у тому числі, і в лісових масивах з початку 2023 року Головним управлінням організовано та проведено 109 інформаційно-роз`яснювальних заходів серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки. Спільно з представниками лісових господарств проведено сім рейдів щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах.
Також Кирило Кравченко нагадав, що згідно з розпорядженням Донецької обласної військової адміністрації від 12.07.2023 № 295/5-23 на території Донеччини заборонено відвідування лісових масивів на період дії правового режиму воєнного стану. Він наголосив, що пожежі в природних екосистемах, у тому числі, в лісових масивах, є одним з найсерйозніших негативних факторів, що впливають на навколишнє середовище, економіку та здоров’я населення. Вони завдають значної шкоди лісовим ресурсам, сільськогосподарським угіддям, інфраструктурі, а також призводять до загибелі людей і тварин.