Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 08.09.2023 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами захисників з Донеччини.

15 квітня 2022 року під час оборони Маріуполя загинув 35-річний командир роти Артем Редя - в його БТР влучив ворожий снаряд.

Артем народився і виріс у Харкові. Закінчив Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», здобув з відзнакою дві спеціальності з менеджменту.

Згодом він приєднався до лав окремого загону спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України. Спочатку був командиром мінометного взводу. За бездоганну службу неодноразово був відзначений та нагороджений командуванням.

У Маріуполі Артем створив сім’ю, разом з дружиною облаштовував нове помешкання. Він захоплювався історичною літературою, мав хобі – розмальовував моделі солдатів армій світу. Здавалося, попереду ціле життя.

На момент початку повномасштабної війни Артем був командиром роти у полку «Азов». Його підрозділ від самого початку мужньо обороняв Маріуполь та вів запеклі бої за «Азовсталь».

На жаль, там і відбулася остання битва командира Реді.

«Артем – це справжній воїн, мужній та безстрашний. Я дуже кохаю та пишаюсь своїм чоловіком. Він моя душа, мій ангел – охоронець, моя любов навіки!», – розповіла дружина захисника, Олена Тиха.

Лейтенант Артем Редя посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Похований у рідному Харкові.

Вдома на нього чекала кохана дружина.

З 24 лютого росіяни вбили 1697 мирних жителів Донеччини, поранили ще 4107. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома.

Пам’ятаймо!