Голова Донецької ОДА взяв участь засіданні Ради безбар’єрності

Дата: 29.03.2024 19:29

Вадим Філашкін взяв участь в онлайновому засіданні Ради безбар’єрності під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської. Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук голова Донецької облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

За інформацією Олени Зеленської, в Україні живуть близько 3 мільйонів осіб з інвалідністю, але вони досі залишаються «невидимими», адже наші міста досі не пристосовані належним чином для життя таких людей.

В Україні діє Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року. В рамках Стратегії ми в Донецькій області маємо план дій на 2023-2024 роки, який складається із 72 заходів: 14 із них уже виконано в повному обсязі, ще 29 — у процесі виконання.

Безбар’єрність — це не тільки можливість фізичного доступу до певних об’єктів. Вона повинна поширюватися на інформаційну, суспільну та освітню сфери. В усіх цих напрямках ми працюємо.

На засіданні обговорили принципи для впровадження норм безбар’єрності у громадах, поділилися досвідом впровадження практик безбар’єрності у різних регіонах України.

Міністр юстиції Денис Малюська презентував проєкт «Правова допомога без бар’єрів у громадах», а голова НБУ Андрій Пишний — проєкт «Безбар’єрні банківські послуги в громадах». Втілення цих задумів дозволить значно полегшити життя нашим людям.

Кожна людина має право бути повноцінним членом суспільства. Саме тому ми будуємо державу без бар’єрів.