Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 31.03.2024 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал героїв згадують загиблих захисників з Донеччини.

26 липня 2023 року на операційному столі зупинилося серце 21-річного молодшого сержанта Дмитра Мінайлова, позивний Рейв. Під час штурму поблизу селища Урожайне воїн був поранений уламком в руку, проте залишився з групою на полі бою, щоб "дотиснути" посадку. Тоді Дмитро отримав уже друге поранення в районі грудини, куля зачепила аорту. Його встигли евакуювати, але врятувати життя не змогли.

Дмитро народився в місті Костянтинівка. Здобув середню освіту в місцевій школі №13. Мріяв про військову службу, тому дочекався повноліття та у 2020 році підписав контракт з підрозділом морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ.

Хлопець служив у 503-му окремому батальйоні морської піхоти. Виконував бойові завдання на території ООС. Постійно навчався, тренувався та вдосконалював військові навички. З початком повномасштабної війни разом із побратимами мужньо відбивав атаки російських окупантів на східному напрямку фронту. У 2023 році Дмитро обійняв посаду командира взводу. Вів за собою підрозділ, попри молодий вік, був завжди мужнім воїном, чим заслужив авторитет серед побратимів.

За час служби боєць був нагороджений медаллю «За оборону України» та посмертно – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

«Рейв був ерудитом, людиною культури, великим фанатом поезії та класичного мистецтва. Дуже позитивний і завжди чуйний, романтик із бездонним внутрішнім світом», – розповів його друг Родіон.

Поховали молодого Героя в селищі Довга Балка, що під Костянтинівкою.

У Дмитра залишилися батьки, рідні, друзі та побратими.

З 24 лютого росіяни вбили 1898 мирних жителів Донеччини, поранили ще 4749. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома.

Пам’ятаймо!