Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 06.04.2024 09:00

Щодня о 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації.

Донецька ОВА та платформа Меморіал героїв згадують загиблих захисників з Донеччини.

29 листопада 2022 року в районі села Макіївка на Луганщині загинув 39-річний солдат Дмитро Гай, позивний Даф. Під час виконання бойового завдання воїн отримав смертельне кульове поранення.

Дмитро – уродженець міста Добропілля. Здобув середню освіту в місцевій школі №7. У цивільному житті працював на шахті, але після дворазового травмування ноги змушений був звільнитися, тож надалі підробляв на будівництві. Вільний час любив проводити з донькою або друзями. Обожнював тварин, часто годував безпритульних собак і котів. І сам мав маленького песика.

Коли почалася повномасштабна війна, чоловік добровільно став до лав 105-ої окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України та вирушив на передову.

«Про свого батька я можу сказати лише найтепліші слова. Завдяки йому я знаю, що таке безмежна любов до своєї близької людини. Всі друзі знають його як люблячого батька, дуже щиру та завжди усміхнену людину, навіть у складних ситуаціях він завжди посміхався та казав: «Ми все владнаємо, тільки не вішай носа». Посмішка крізь складнощі та біль, які він пережив за все своє життя. Але він ніколи не опускав руки. З початку повномасштабного вторгнення він одразу дав зрозуміти, що не буде стояти осторонь, і, нікого не повідомивши, пішов добровольцем. Попри усі благання не йти, він сказав: «Я мушу!». Понад усе він хотів, щоб його рідні та друзі жили під мирним небом, тому дуже хочу, щоб на знак подяки його памʼятали», – розповіла Юлія Гай.

Посмертно боєць нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Дмитра на місцевому цвинтарі в Добропіллі.

У нього залишилися брат і донька.

З 24 лютого росіяни вбили 1900 мирних жителів Донеччини, поранили ще 4767. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома.

Пам’ятаймо!