Сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю: програма компенсацій дає результати

Дата: 17.04.2024 10:33

Торік уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Згідно з нею працедавцям надається відшкодування за придбання допоміжних засобів, які необхідні для комфортної роботи осіб з інвалідністю І та ІІ групи.

Ця програма успішно реалізується на Донеччині. Одним з прикладів є історія підприємиці Катерини Вахтіної, яка займається виготовленням виробів з граніту та веде свою діяльність у місті Дружківка. Нещодавно вона працевлаштувала 5 осіб з інвалідністю.

Про можливості отримання компенсаційних виплат у разі працевлаштування певних категорій населення Катерина дізналася в центрі зайнятості. Для створення комфортних умов для працівників підприємиця придбала комп’ютерну техніку, гравіювальні та заточувальний верстати з урахуванням індивідуальних особливостей працевлаштованих людей з інвалідністю.

Після цього за підтримки фахівців Дружківського міського центру зайнятості вона підготувала та подала пакет документів на компенсацію та невдовзі отримала її.

Попередньо пошукачі пройшли стажування безпосередньо на підприємстві та наразі працюють на нових робочих місцях.

Додатково: Дана компенсаційна програма регламентується постановою Кабінету Міністрів України № 893.

Роботодавець може отримати відшкодування за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з І групою інвалідності — до 106,5 тис. грн, з ІІ групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Докладно про умови отримання цієї компенсації можна дізнатися за посиланням: https://t1p.de/izauf

Якщо виникли питання або потрібна детальна консультація, звертайтеся до фахівців call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно за телефоном: 0-800-33-61-67.