Андріївська сільська військова адміністрація
Краматорський район Донецька область

21 листопада - День Гідності та Свободи

Дата: 21.11.2024 09:56
Кількість переглядів: 29

 

Фото без опису

Українська історія славиться розповідями про походи козаків, боротьбу воїнів ОУН-УПА та дисидентів. Тому, слова «національно-визвольна боротьба» та «революція» не є новими для українського народу.

Сьогодні ми відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.

«Свободу не спинити» - таким було гасло наступної революції в історії нашої вже незалежної держави. У жовтні 2004 року «Помаранчева революція» розгорнулася як боротьба за свободу вибору, яка є невід’ємною частиною демократичного суспільства. Тисячі протестувальників зібралися на головній площі країни, відстоюючи право обирати своє майбутнє. Промотором «Помаранчевої революції» була молодь. Молодіжні організації, такі як: «Пора», «Студентська хвиля», «Чиста Україна» та інші, сформували так звані «польові загони революції», які започаткували студентську акцію громадської непокори «Свободу не спинити». Акція не лише додала активності цьому процесові, а й уособила глибокий державотворчий сенс, адже свідома підтримка молоддю демократичних змін у великій мірі гарантує їх незворотність. Акція носила ненасильницький характер; лозунги під час революції мали антикорупційний та демократичний характер. Західна преса приділяла значну увагу Помаранчевій революції, наголошуючи на її виключно мирному характері…

Проте наступній революції, Революції Гідності не судилося пройти тим самим мирним шляхом. Її було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, згодом до причин додалися незаконні/антиконституційні дії влади. Епіцентром подій стали столичний майдан Незалежності та прилеглі вулиці – Хрещатик, Михайла Грушевського, Інститутська. Протести відбувалися також на центральних площах обласних і районних центрів України.

Революція Гідності була найбільш тривалою революцією за всі роки незалежності України – понад 90 днів… Протягом цих днів українці змогли довести всьому світу, що вони гідні бути частиною великої європейської сім’ї, що свобода у всіх її проявах, як і сотні років тому, є невід’ємною складовою нашого життя. Революція Гідності стала бойовим хрещенням для українського суспільства, яке вперше з моменту відновлення незалежності усвідомило ціну свободи, побачивши кров, пролиту майданівцями за нашу свободу та гідність, за право українців вільно творити майбутнє.

«Нація живе доти, доки народжує героїв, і помирає тоді, коли за неї нікому вмерти» - писав Олесь Гончар. Сьогоднішні Герої, продовжують боротьбу за такі важливі для українців цінності: Гідність та Свободу, щодня даючи відсіч агресору. Підтримуємо наших Захисників, шануємо подвиг Героїв Небесної Сотні та наших воїнів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь